۹ نکته طلایی قبل از خرید کفش پاشنه بلند راحت

۹ نکته طلایی و کاربردی برای خرید کفش پاشنه بلند راحت
۹ نکته طلایی و کاربردی برای خرید کفش پاشنه بلند راحت

۹ نکته طلایی قبل از خرید کفش پاشنه بلند راحت

 کفش پاشنه بلند راحت رویای هرخانمی در طول روز ، داشتن یک کفش نرم و راحت بدون هیج درد و ورمی در پا هست.کفش پاشنه بلند حرف اول را در اعتماد به نفش می زنه اما راحتی اون از هر چیزی مهم تر است زیرا قیمت این مدل کفش ها امروزه بسیار زیاده پس باید در انتخاب آن دقت لازم را داشته باشیم .

فکر می کنم دیگه این یک رویایی دست نیافتی شده که کفشی را پیدا کنید که علاوه بر زیبایی، راحت باشه و آنها را آزار ندهدمی دونیم که  کفش پاشنه بلند عضو جدا نشدی کمد هر خانمی است. کفشی که علاوه بر بلند قد نشان دادن شما و ظریفبودن  باید به گونه ای استاندارد، طراحی شده باشد که سلامت پاها وکمر ما را تضمین کند و فکر می کنم پیدا کردن هم چنین کفشی کار سختی باشه .

 در آریاالبسه اومدیم بهت یادبدیم چه کفشی بپوشی؟  چه طور کفشت  رو انتخاب کنی که ساعت ها  باهاش راحت راه بریم محصوصا  خانم های کارمند که مجبور هستند کل روز رو با کفش های پاشنه دار راه بروند  وعلاقه زیادی به این مدل  کفش دارند  این مقاله مخصوص اون هاست.

قبل هر چیزی این را باید بدانید که پاهای هر شخصی متفاوت از شخص دیگه است و هم چنین سلیقه ی هر شخصی متفاوتاز شخص دیگه هیت و ما نمی توانیم یک فرمول را برای همه بگیم ولی یک سری نکات کلی رو بهتون یاد میدیم که اگه اونا راانتخاب کنید مطمئن  باشید که م یتونید بهترین انتخاب را داشته باشید .

نکته۱ :انتخاب درست سایز کفش پاشنه بلند  :

شرکت های تولید کننده کفش هرکدام سایز های متفاوتی دارند نمی شود گفت مثلا سایز  ۳۹ و ۴۰ سایز همیشگی پاهای شماست، ممکن است  کفش تولید یک کمپانی در سایز  ۴۱  هم برای شما تنگ باشد پس اگر دیدید کفش  پای  شما را میزند از گرفتن سایز بزرگتر خجالت نکشید سایز پای شما بزرگ نیست بلکه سایز تعریف شده  آن کمپانی متفاوت است

سایز کفش \اشنه بلند | آریا البسه

علاوه بر این کفش نباید برای پا خیلی گشاد باشد و باعث  شود کفش داخل پای شما بالا و پایین برود و پای شما را زخم کند و سایز مناسب را انتخاب کنید، نکته مهم این هست که کفش به داخل پا باید چفت شده باشد  گویی که این کفش را برای شما طراحی کرده باشند

از وقت گذاشتن و انتخاب کفش سایزهای مختلف نترسید کمی صبرو حوصله به خرج دهید تا بتوانید سایز  مناسب خودتون رو پیدا کنید، خواهید دید که چقدر کفش داخل پای شما زیبا به نظر می رسد و شما را جذاب  می کند

تنگی و گشاد بودن سایز  کفش پاشنه بلند:

کفش های خیلی تنگ باعث می شود فرم انگشتان پای شما به مروز زمان بر اثر فشار زیاد و استفاده از کفش های غیراستاندارد تغییر کند و باید  برای ترمیم آن هزینه زیادی را متقبل شوید پس باید تا جای ممکن کفشی را انتخاب کنبد که جا برای انگشتان پای شما داشته باشد و اگر این را رعایت نکنید احتمال اینکه  به بیماری هایی مانندآرتروز و میخجه و.. دچار  شویدبسیار زیاد است .

کفش های نوک تیز امروزه بسیار ترند شده و اما این کفش ها اگر طولانی مدت استفاده شوند ممکن است  فرم استخوان های انگشت پا را تغییر دهند و شما برای ترمیم آن مجبور به جراحی شوید بهتر است گه گاهی ازآن بپوشید  به جای آن از کفش هایی که نوک آن کمی گرد است استفاده کنید ما به شما کفش پاشنه بلند راحت آریا البسه را پیشنهاد می کنیم بسیار کفش های نرم و راحتی هستند و به شما این اطمینان را می دهم که  آنقدر راحت هستند که  می توانید با آنها بدوید.

نکته۲: زمان خرید کفش پاشنه بلند راحت :

بهترین زمان خرید کفش پاشنه بلند عصر ها و شب ها می باشد شاید بپرسید چرا؟چه ربطی دارد ؟ زیرا پاها به دلیل تحرک و فعالیت های در طول رو بسیار متورم شده و اگردر این زمان اقدام به خرید کفش کنید دقیق ترین سایز را انتخاب خواهید کرد.

زمان خرید کفش پاشنه بلند

اگر در صبح اقدام به خرید کفش کنید به دلیل اینکه فعالیتی نداشتید کفش سایز واقعی خود را نشان نمی دهد  وقتی در تمام روز آن را می پوشید در پایان روز کفش تنگ شده و پاهای شما درد  می گیرد و شروع به تاول  و زخم شدن می کند،  نکته دیگر این هست که در هنگام خرید حداقل ۶ دقیقه با آن کفش راه بروید  حتما به هنگام پوشیدن مچ پاهایتان را بچرخانید، بر روی پنجه بایستید ، کفی کفش را تست کنید، ببینید چقدر نرم و راحت است و آیا فشاری بر روی پا های شما اعمال می شود ؟

 نکته ۳:کفش پاشنه بلند را متناسب با فرم پا انتخاب کنبد

اگر فردی هستید که دارای مچ پاهای درشت دارید کفش های بند دار نپوشید زیرا پاهای شما را توپر و چاق نشان می دهد به جای آن از کفش های جلو بسته و بدون بنداستفاده کنید  اگر در پیدا کردن کفش  متناسب با استایل خود سردرگم هستید ما به شما کفش پاشنه بلند نوا مدل ZESSI HEELS را پیشنهاد می کنیم  این مدل کفش مناسب افرادی هست که پاهای توپری دارند  و باعث می شود پای شما  باریک و کشیده به نظر برسد

کفش پاشنه بلند متناسب با فرم پا

از طرفی اگر مچ پاهای شما باریک است  بهتر است به دنبال کفش هایی بند دار که به دور مچ پا بسته می شود، استفاده کنید کفش های بدون بند در صورتی خیلی پاهای ظریفی  داشته باشید پای شما را باریک و لاغر  نشان می دهد

مچ پاهایتان را تقویت کنید اکثر  افراد می کویند “جنس  کفش خوب نبود مچ پاهام درد میگیره  “در صورتی که به دلیل  ضعیف بودن مچ  پاهایتان به هنگام راه رفتن  باعث درد در ناحیه مچ پاها می شوید  و در صورت ضعیف بودن مچ پاها به راحتی نمی توانید راه بروید.

چند راه کار برای  تقویت مچ پا  

یک راه حل ساده برای تقویت مچ پاها انجام ورزش های مخصوص مچ پاها می باشد مثلاً شروع کنید به نوشتن حروف انگلیسی و فارسی با نوک انگشت شصت پا اگر این تمرین را در طول روز یک بار تکرار کنید  بعد از مدتی مچ پاهایتان تقویت  می شود و هر کفشی را که می خواهید می توانید بپوشید .

یک تمرین دیگر  این که  می توانید پاهایتان را در جهت عقربه ساعت یا خلاف جهت عقربه ساعت بچرخانید این تمرین را در محل کار به دلیل  پوشیدن کفش که مدت طولانی در پاهایتان است،  می توانید انجام دهید  و خواهبد  دید که چقدر درد در مچ  پاهایتان کمتر خواهد شد .

اگر تا به حال کفش پاشنه بلند نپوشیدید بهتره اول تمرین کنید و به هیچ عنوان سراغ کفش ها با پاشنه های خیلی بلند نروید ابتدا از کفش های با پاشنه ۵ سانت شروع کنید،  سپس کم کم  با  پاشنه های بلند تر  تمرین کنید تا مچ پاهایتان  عادت کند و تسلط به راه رفتن پیدا کنید .

در مهمانی ها و دورهمی ها دوستانه  یک کفش اصافه که با آن راحت هستید را  با خود همراه داشته  باشید  مجبور نیستید تمام شب را  با کفش  پاشنه بلند راه بروید  به یاد داشته باشید اولویت، راحتی شما  و بدنتان می باشد .این در صورتی است که شما کفش با پاشنه بالای ۹ سانت بپوشید اگر کفشی دارید که زیر ۹ سانت  پاشنه دارد احتیاجی به این کار نیست .

وقتی در حال راه رفتن هستید  همیشه  به روبروی خود نگاه کنید تا بدن شما بتواند هماهنگی لازم را داشته باشد  بندکفش هایتان را محکم نبندید، بگذارید خون در پاهایتان در جریان باشد و پاهایتان  نفس بکشد

نکته ۵:کفش اصل را از تقلبی تشخیص  دهید :

اگر کفش با دوخت به کفی  متصل بود  از محکم بودن دوخت اطمینان حاصل کنید   اگر  با چسب چسبیده شده بود اطمینان حاصل کنید که  اگر به آن فشار  وارد کنید کفش از کفی کنده نمی شود، کف پاشنه باید حتماً از جنس  پلاستیک باشد  زیرا چسبندگی لازم را با کف ایجاد می کند  و از لغزش جلوگیری  می کند  اگر در انتخاب کفش اصل  سردرگم هستید ما به شما کفش های درجه یک ترک را معرفی می کنیم .

نکته ۶ :جنس کفش  پاشنه بلند :

تا جای ممکن کفش هایی را انتخاب کنید که چرم اصل باشند  زیرا آن ها به راحتی شکل پاهای شما را  می گیرند گویی که از پای شما قالب گرفته شده باشد و از آسیب به پاها  جلوگیری  می کند و بهترین گزینه برای خرید کفش پاشنه بلنداست زیرا در برابر  نور خورشید رنگ آن به مرور زمان تغییر  نمی کند  امکان  پارگی در  ان به شدت کم است   این  نکته را در نظر داشته باشید  که چرم های  روشن  در اثر خم کردن پنجه پا رد روی ان باقی می ماند  و چرم های تیره  به نسبت کمتر از  چرم های  روشن رد روی ان باقی می ماند .

نکته ۷ضخامت و  پاشته کفش :

هنگام انتخاب کفش پاشنه بلند  باید حواستان به ضخامت  پاشنه  ها باشد  هر چه ضخامت پاشنه ها بییشتر باشد سلامت بدن شما  بیشتر است  و سلامت ستون  مهره ها، مچ  پا و کمر بیشتر تامین می شود  به دنبال کفش‌هایی باشید که به جای اینکه کل وزن آن بر روی  پنجه پا باشد  در کل کف پا به طور مساوی توزیع شود .

ضخامت کفش پاشنه بلند - آریا البسه

به طور کلی ما در هنگام راه رفتن ابتدا پاشنه ها و سپس پنجه ها و بعد انگشت ها ی پا را روی زمین می گذاریم اما وقتی  یک کفش پاشنه بلند غیر استاندار  را بپوشیم باعث می شود به عضلات فلکسور لگن فشار وارد کنیم و به زانوها هم فشار  وارد می شودو عضلات اطراف زانوها هم  در گیر می شود، بنابراین هم ضحامت پاشنه و هم ارتفاع کفش بر سلامت بدن تاثیر می گذارد

نکته 8: ارتفاع کفش پاشنه بلند باید 3 تا 9 سانتی متر  باشد

در بهترین و ایده آل ترین حالت ممکن ارتقاع پاشنه های کفش باید 3تا9 سانتی متر باشد  زیرا راه رفتن را آسان می کند و تعادل راه رفتن را بر هم نمی زند  و شما بدون تقویت مچ پاها  می توانید به راحتی  راه بروید و همان طور که گفته شد  ارتفاع بیشتر از 9 سانتی متر    منجر به آسیب لگن و سایر نقاط بدن می شود.

مدل آبی کفش پاشنه بلند - ariaalbase

کفش ایده آل برای کارمندان عزیز در محیط کاری کفشی است که پاشنه آن بین 7 یا 8 سانت باشد برای مهمانی ها و محافل هم می توانید کفش های 10 سانتی بپوشید زیرا قرار نیست زمانی زیادی با ان راه بروید  در نتیجه آسیب کمتری را به شما وارد خواهد کرد.

نکته 9 : هر روز هفته کفش پاشنه بلند نپوش

یکی از نکته های مهم برای خرید کفش پاشنه بلند  باید بدانید این است که  هر  روز هفته کفش پاشنه بلندنپوشیدبهتره چند روز در هفته یا یک روز درمیان به پوشیدن کفش های پاشنه تخت و پیاده روی، روی بیاورید  و  زیرا آسیبی که کفش پاشنه بلند  بر روی بدن به جا می گذارد را  نمی توان کتمان کرد  پس بهتر است سعی کنید تا جای ممکن از کفش های پیاده روی  بیشتر استفاده کنید .

نکات مهم  در رابطه با خرید کفش

  • در هنگام در آوردن کفش هم سعی کنید چند حرکت کششی بر روی پاهای خود انجام دهید مثلا پاهای خود را دراز کنید تا عضلات ساق پای شما کمی استراخت کند .
  • در هنگام خرید کفش یک نگاه به کمد لباس خود بیندازید و ببینید چه لباس هایی دارید همیشه این سوال را  بپرسید آیا  این کفش به لباس های من می آید ؟ می توانم با آن استایل خوبی داشته باشم  صرفاً چون این کفش زیبا هست اقدام به خرید آن نکنید همان طور که گفتیم  هزینه کفش پاشنه بلند بیشتر از این حرف ها است پس واقعا کفشی را خریداری کنید که نیاز شماست .
  • اگر کفشی را از برند معروفی خریداری می کنید سعی کنید  آستر آن را نگاه کنید کفشی که آستر آن  از جنس چرم نه چرم مصنوعی باشد آن کفش مناسب است زیرا پا در آن راحت است و رطوبت را جذب می کند ولی چرم مصنوعی نمی تواند رطوبت را جذب کند  و پاهای شما نمی تواند نفس بکشد
  • در هنگام خرید کفش های نوک تیز به سبب ترند بودن و علاقه زیاد خانم های ایرانی کفشی را انتخاب کنبد که نیم سایز از جلو بزرگتر باشد،زیرا فضای کافی برای انگشتان پای شما را فراهم می کند و از شر فشار و درد انگشتان پا خلاص می شوید .

خب تا اینجا فکر  می کنم هر چیزی که یک خانم بایددر مورد خرید کفش  بداند را به شما گفتیم، بازم می گویم تا جای ممکن از پاهای خودتون مراقبت کنید  همیشه میگن پا قلب دوم ما هست  پس باید سعی کنیم از قلب دوممون به خوبی مراقبت کنیم  زیبایی کفش را فدای سلامت پاهاتون نکنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
فروشگاه
0 مورد سبد خرید
حساب من